Jak vybrat antiparazitika?

Icon05. 03. 2019 IconREDAKCE IconANTIPARAZITIKA, PSI, KOČKY, JAK NA TO

Tápete, jak vybrat tu pravou ochranu proti nezvaným hostům v kožichu? Pomůžeme vám.

Před tím, než se vrhnete na koupi antiparazitik, projděte si následující otázky. Pomohou vám zvolit ten pravý výrobek pro vašeho chlupáče.

Pro jaké zvíře?

Každý druh má specifické potřeby, a ne všechny prostředky lze použít plošně. Zatímco některá antiparazitika, jako například Foresto, lze použít na kočky i na psy, účinné psí pipety Advantix by kočce mohly ublížit.

K hubení nebo prevenci?

K deratizaci zablešeného pelíšku použijte jiný prostředek než k ochraně před klíštětem. Vybírat můžete z některých sprejů, třeba Bolfo nebo BioKill. Pro prevenci vyhledejte prostředek s repelentním účinkem jako jsou obojky Foresto či Scalibor.

Jedná se o mládě, březí nebo kojící samici?

Věnujte zvláštní pozornost popisu výrobků. Při nákupu sdělte tuto informaci obsluze. Mláďata a březí samice jsou velmi citlivou skupinou a proto použijte šetrná antiparazitika.

Vyskytuje se v blízkosti i jiný druh zvířete?

Velký pes sežere mnohem víc než malá kočka. A podobné je to i s jejich odolností – psovi sice postřik nevadí, ale kočce nebo králíkovi by třeba vadit mohl. Dejte proto pozor, kde a jak budete ochranu aplikovat, a předem se ujistěte, že je pro další zvířátka doma neškodná.

Přijde do styku s vodou?

Koupání po vycházce, plavání v rybníce, pobíhání v dešti... Aby váš akční život nic nebrzdilo, nezapomeňte vybírat voděodolné prostředky. Mezi ně patří většina antiparazitních obojků.

Nevíte si rady?

Navštivte nás v nejbližší prodejně. Rádi vám poradíme, vysvětlíme, ukážeme. A společně vybereme tu nejideálnější variantu.