Jak správně vybrat antiparazitika?

Tápete, jak vybrat tu pravou ochranu proti nezvaným hostům v kožichu? Pomůžeme vám.

Jak správně vybrat antiparazitika?

Pozor! Klíšťová aktivita se vyšplhala až na stupeň číslo 8, tedy velké riziko. Chraňte sebe i svého miláčka. Nevíte, který přípravek by vám posloužil nejlépe? Pomůžeme vám.

Před tím než se vrhnete na koupi antiparazitik, projděte si následující otázky. Pomohou vám zvolit ten pravý výrobek pro vašeho chlupáče.

Pro jaké zvíře?

Každý druh má specifické potřeby, a ne všechny prostředky lze použít plošně. Některá antiparazitika, jako například Foresto, lze použít na kočky i na psy. Ovšem pokud sáhnete po psích pipetách Advantix , dejte si pozor, aby je skutečně dostali jen vaši psi. Kočce by totiž mohly ublížit.

K hubení nebo prevenci?

K deratizaci zablešeného pelíšku použijte jiný prostředek než k ochraně před klíštětem. Vybírat můžete z některých sprejů, například Bolfo nebo BioKill. Pro prevenci vyhledejte prostředek s repelentním účinkem, jako jsou obojky Foresto, nebo Scalibor.

Jedná se o mládě, březí nebo kojící samici?

Věnujte zvláštní pozornost popisu výrobků. Při nákupu sdělte tuto informaci obsluze. Mláďata a březí samice jsou velmi citlivou skupinou, a proto použijte šetrná antiparazitika. Pro štěňata jsou obojky Foresto vhodné už od 7 týdnů věku. Pro březí, nebo kojící fenky je vhodný šetrný obojek Scalibor, ale použít můžete i pipety Frontline Spot On, Frontline Combo, Exspot, nebo Advantix. Pro březí a kojící kočky jsou vhodné pipety Frontline Spot On a Frontline Combo.

Vyskytuje se v blízkosti i jiný druh zvířete?

Velký pes sežere mnohem víc než malá kočka. A podobné je to i s jejich odolností – psovi sice postřik nevadí, ale kočce nebo králíkovi by vadit mohl. Dejte proto pozor, kde a jak budete ochranu aplikovat. Předem se ujistěte, že je pro další zvířátka doma neškodná.

Přijde do styku s vodou?

Rád si zaplave v potoce,      vyválí se v kaluži, nebo se jen občas proběhne v dešti? Myslete na to při výběru antiparazitik. Pokud používáte například ochranu pomocí spreje, je nutné po styku s vodou nanést účinnou látku znovu. Pokud zvolíte      voděodolné prostředky, mezi které patří většina antiparazitních obojků, máte po starostech.

Nevíte si rady?

Navštivte nás v nejbližší prodejně. Rádi vám poradíme, vysvětlíme, ukážeme. A společně vybereme tu nejideálnější variantu.

Hlídejte si stupeň klíšťové aktivity

Český hydrometeorologický  ústav na svých stránkách sleduje a aktualizuje aktivitu klíšťat. Momentálně je až do pátku 26. 6. 2020 na čísle 8, přičemž nejvyšším stupněm je 10. Doporučuje se tedy: Použití repelentu, nesedat a nelehat v porostech, nevstupovat do křovin a bylinné vegetace, zejména na okraji lesa, na okraji vodních toků a listnatého mlází. Večer a ráno prohlídka těla, případně odstranění klíšťat.