Jak přežít Silvestr se svým psem?

Jak přežít Silvestr se svým psem?

Silvestr je pro mnohé psy naprostým hororem a děsivým zážitkem. Odpalování ohňostrojů a rachejtlí nedělá dobře jejich sluchu. Některým psům tyto rány příliš nevadí, ale většina má ze závěru roku značné trauma. Je to dáno tím, že psí uši jsou mnohonásobně citlivější než ty lidské a vnímají rány mnohem silněji.

Petardy mohou u psa vyvolat stavy úzkosti a velkého stresu, což vede až k záchvatům paniky. Je tedy třeba dbát na to, aby byl váš miláček neustále pod dozorem a připravit jej na tuto situaci.

Už dopoledne je důležité psa pořádně vyvenčit a vzít jej na delší procházku, aby se unavil. Po celý den rozhodně doporučujeme jej mít na vodítku, aby nedošlo k nečekanému útěku při výbuchu petardy. Ideální je pejska také dobře označit pro případ, že by se ztratil.

Na Silvestra nesmí zůstat pejsek sám. Ideální je vzít jej do té nejklidnější místnosti a uklidnit ho. Pokud je pejsek ještě malý, tak se doporučuje nedělat kolem petard žádný rozruch. Zkrátka a dobře je například dobré pustit nahlas hudbu nebo televizi a chovat se zcela přirozeně.

Zvíře nikdy netrestejte za to, že se bojí. V případě velkého stresu totiž může udělat loužičku, kňučet nebo třeba výt. Není na místě jej tedy za to trestat. Naopak je potřeba mu ukázat, že se nic zvláštního neděje a kupříkladu jej odměnit pamlskem, který na chvíli zažene jeho strach.

Ideálním řešením jsou speciální přírodní produkty, které sníží úroveň stresu u vašeho zvířecího miláčka. Mrkněte do naší nabídky a vyberte vhodný přípravek pro překonání stresu.